5 powodów, by wybrać okna drewniane27.07.2019

5 powodów, by wybrać okna drewniane

Okna drewniane czy wykonane z PVC – to częsty dylemat współczesnego konsumenta. Wybór każdego elementu wyposażenia wnętrz – również np. drzwi czy bram – to czas na analizę, które rozwiązanie jest lepsze. Drewniane okna to przynajmniej pięć wyraźnych korzyści, które sprawiają, że warto wziąć je pod uwagę.

Wołomin, Kobyłka, Zielonka czy inne miasta regionu mazowieckiego – gdziekolwiek będąc, zauważyć można sporą różnorodność w zakresie okien. Drewniane są rzadsze niż np. produkty PVC. Wynika to z relatywnie wyższej ceny. Okna z drewna są droższe, ale i szczególnie doceniane. Jakie są szczególne ich zalety?

Powód 1. Estetyka, która przyciąga wzrok

Drewniane ramy, wykończenia czy cała konstrukcja wygląda często wyjątkowo intrygująco – szczególnie przy zastosowaniu materiałów takich jak klon czy dąb. Warto zauważyć, że okna z drewna można zawsze swobodnie dostosować do zmiany wyglądu nieruchomości. Wystarczy do tego odpowiednia farba. Niezależnie od tego, naturalne materiały na np. elewacji domu wyglądają szczególnie ciekawie. Ciepła kolorystyka, elegancja, niebanalność – to wszystko sprawia, że okna z drewna wyróżniają się na tle innych materiałów. Wybór drewna jest imponujący: od krajowych drzew – sosny, dębu, świerku – po okna z materiałów egzotycznych – np. teaku czy meranti.

Powód 2. Zgodność z trendami

Drewniane okna – na co często sklepy stacjonarne i internetowe nie zwracają niestety uwagi – to pełna zgodność z naturą. W przeciwieństwie do okien PVC czy aluminiowych, produkty z drewna idealnie wpisują się w ekotrendy.

Wspomniana zgodność dotyczy też trendów użytkowych. Okna drewniane mogą być używane tak jak PCV; nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć je w systemy antywłamaniowe czy nietypowe rozwiązania filtrujące.

Powód 3. Długoletnia żywotność

Drewniany ramy okienne to trwałość, wytrzymałość, imponująca niezależność wobec czynników zewnętrznych. Okna z PCV to obecnie równie wieloletnie produkty – szacuje się, że pozostają niezmienne przez ok. 30 lat. Jednak materiały z drewna są pod tym względem jeszcze bardziej żywotne. Jeśli tylko właściciel utrzymuje je w dobrym stanie – dbając np. o regularną konserwację – opierają się upływającemu czasowi w niezwykłym stylu. Widać to m.in. w podwarszawskich miejscowościach – nie tylko okolicach Wołomina – w przypadku okien wstawianych np. w latach 90. Mimo często dwóch dekad pozostają niezmienne.okna drewniane

Powód 4. Doskonała izolacja wnętrza

Drewno ma lepsze właściwości izolujące niż materiały z tworzywa sztucznego. W efekcie, okna drewniane działają nieco jak naturalny izolator wnętrza utrzymujący zimą ciepło w domu. Efekt to niższe rachunki za energię elektryczną. Szacuje się, że wysokiej jakości drewniane ramy to kilkaset razy lepsza skuteczność izolacyjna niż w przypadku stali. Porównanie okna z drewna do ramy aluminiowej jest jeszcze bardziej zadziwiające – zapewnia izolację ponad tysiąc razy większą. Warto pamiętać, że wspomniany współczynnik izolacyjności nie dotyczy samego ciepła. Niemniej ważny jest w kontekście odgłosów zewnętrznych. Pod tym względem okna drewniane – np. Sokółka czy Pamo – również są skuteczniejsze.

Powód. 5. Tzw. współczynnik rozszerzenia

Kwestia stabilizacji i prawidłowego osadzenia okna ma niebagatelne znaczenie w przypadku każdej nieruchomości. Drewno charakteryzuje się najmniejszym współczynnikiem rozszerzalności ze wszystkich materiałów, których używa się w produkcji okien. Wypaczanie, krzywizny na skutek wilgoci czy temperatury, sęki, pęknięcia – wybierając okna drewniane można być pewnym uniknięcia takich problemów. Przekłada się to na lepsze dopasowanie ram do wnęki. Warto zwrócić uwagę również na większą swobodę w dopasowaniu ram okna z drewna wobec oczekiwań odbiorców – zestawienie ich wzorów i układów jest wyjątkowo szerokie. Drewniane profile okienne to zarówno modele klasyczne jak i specyficznie zaokrąglone czy frezowane w oparciu o ozdobny dekor – oferta producentów staje się coraz bardziej szeroka.


Drogi Kliencie!
Skorzystaj z promocji na nasze produkty bez odwiedzania salonu!! Wejdź na stronę wybierz produkty z katalogów dostępnych na naszej stronie, wyślij to nas zapytanie a porozmawiamy z Tobą telefonicznie lub wirtualnie – doradzimy jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie na promocyjnych warunkach. O więcej szczegółów pytaj się Doradcy pod telefonem: kom.: 607 907 097 lub 22 781 79 11 lub: wolomin@domoton.pl Jeśli chcesz kupić produkty z montażem dojedziemy, pomierzymy, doradzimy, sporządzimy ofertę i w razie jej akceptacji i ze względu na bezpieczeństwo przyjedziemy do Ciebie ją podpisać lub wyślemy do akceptacji mailem. Po jej akceptacji możesz Kliencie zapłacić elektronicznie a my niezwłocznie uruchomimy zlecenie! Działamy w pełni profesjonalnie i bezpiecznie dla Was. Skorzystaj!!!
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin