Brama garażowa Hormann04.09.2019

Jak wybrać bramę do domu tak, by się nie rozczarować?

Bramy garażowe – jedno lub dwuskrzydłowe wjazdy prowadzące do wnętrza budynku – to codzienność w budownictwie zarówno dużych miast jak i niewielkich miejscowości. Zakup bramy warto poprzedzić staranną analizą detali. Choć wydają się być one prostym mechanizmem, symboliczny diabeł tkwi w szczegółach. Na co zwrócić uwagę kupując bramy wjazdowe?

Gdyby przeanalizować, jakie bramy zamontowane są w Warszawie i całym regionie stołecznym – np. Radzyminie, Markach czy Wołominie – widać wyjątkową różnorodność. Gdy np. okna czy drzwi to zazwyczaj dość jednolita stylistyka, bramy garażowe stanowią szczególne spektrum wariantów. Rozwiązania dwuskrzydłowe, bardzo popularne bramy uchylne, coraz chętniej wybierane warianty roletowe – możliwości wykonania jest sporo. Przed wyborem bramy należy jednak rozważyć, jaki jej rodzaj będzie najlepszy dla danej nieruchomości.

Ile miejsca zajmie Twoja brama?

Niezależnie od tego, czy dom stoi na niewielkiej działce czy wielkiej posiadłości, rozmiar ma znaczenie! Warto pamiętać, że popularne bramy uchylne bardzo doceniane w naszych salonach sprzedaży to zajęcie sporej przestrzeni przed budynkiem. System zapewniający otwarcie bramy na zewnątrz wymaga np. tego, by zaparkować nawet do dwóch metrów przed wjazdem – czy nie koliduje to np. z ogrodzeniem? Warto zastanowić się też, czy brama garażowa nie będzie w swoisty sposób “skonfliktowana” z wjazdem z ulicy lub np. specyficznym – chociażby pod górę – podjazdem. To rozwiązanie, które ma niezaprzeczalne zalety – od atrakcyjnych cen po szybkość instalacji – ale wymaga odpowiedniego miejsca. W przypadku niewielkiej przestrzeni warto rozważyć inny wariant.

To np. bramy roletowe. Ich sposób otwierania jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny – funkcjonując w pionie nie wymagają dodatkowej przestrzeni. I choć cena bramy roletowej będzie z pewnością wyższa niż uchylnej, warto rozważyć ten wariant w przypadku niewielkiej liczby metrów kwadratowych.

Brama sama czy z drzwiami?

Oto kolejny dylemat, który nieraz wzbudza emocje wśród klientów salonów Domotonu. To wybór między estetyką a funkcjonalnością. Drzwi wprowadzone w ogólny obrys bramy niewątpliwie zmieniają jej odbiór wizualny. Z drugiej strony – wpływają na wygodę użytkowania. Kluczem do prawidłowego wyboru jest tutaj użyteczność. Jeśli brama garażowa prowadzi rzeczywiście wyłącznie do samego garażu, dodatkowe drzwi to raczej zbędne rozwiązanie. Jeśli jednak garaż stanowi nie tylko pomieszczenie dla auta, ale także mini pracownię czy skład narzędzi ogrodowych – a takie warianty w podwarszawskich miejscowościach zdarzają się nieraz – warto rozważyć opcję z drzwiami. Przedostanie się do środka będzie ułatwione, a sam mechanizm nie zostanie tak często narażony na wznoszenie i opadanie.

Czy brama do garażu musi być ocieplona?

Sklepy zapewniające sprzedaż bram garażowych zapewniają oczywiście dwie opcje – zarówno z ociepleniem jak i bez takiej warstwy. Czym się różnią? Podstawowa wersja to blacha, która nie zapewnia ochrony termicznej. Bardziej zaawansowane bramy wypełniane są odpowiednią warstwą, która nie sprawi, że wewnątrz pomieszczenia będzie ciepło, ale z pewnością ograniczą standardową utratę ciepła. Większe wydatki na bramy ocieplane w pewien sposób zostaną zrekompensowane mniejszymi wydatkami na ogrzewanie – jeśli oczywiście jest ono wewnątrz.

Pilot czy otwieranie ręczne?

Ten dylemat przypomina rozważania dotyczące tego, czy kanały na telewizorze lepiej przełącza się z perspektywy wygodnego fotela czy podchodząc do telewizora. Bramy garażowe na pilot to naturalna wygoda i już standard – nawet mimo nieco wyższej ceny. W przeciwieństwie do przeszłości, stosowana dzisiaj technologia – siłowniki, sprężyny czy układy wspomagania – doskonale radzą sobie z nawet sporymi skrzydłami. Siła ludzka nie jest tu już konieczna.

Jaki producent bramy jest najlepszy?

Trudno jednoznacznie porównywać oferty bram – choć oczywiście dla klientów kluczowe są ceny, niemniej istotne okazują się przecież renoma czy gwarancja i ogólne wsparcie techniczne ze strony producentów. Warto wybierać renomowane marki koncentrujące się na tym segmencie rynku od lat. Dostępne w ofercie firmy Domoton – Hörmann czy Wiśniowski to firmy same w sobie: synonimy wysokiej jakości. To ważne w przypadku wieloletniego użytkowania bramy. Ich zakup to inwestycja na lata – aby myśleć o nich w takich kategoriach warto sięgać po technologie sprawdzone i zweryfikowane na europejskim rynku.

Masz pytania związane z bramami dostępnymi obecnie na rynku? Skontaktuj się z nami online lub w jednym z salonów sprzedaży Domoton – Warszawa i Wołomin to miasta, gdzie znajdują się nasze salony sprzedaży.


Drogi Kliencie!
Skorzystaj z promocji na nasze produkty bez odwiedzania salonu!! Wejdź na stronę wybierz produkty z katalogów dostępnych na naszej stronie, wyślij to nas zapytanie a porozmawiamy z Tobą telefonicznie lub wirtualnie – doradzimy jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie na promocyjnych warunkach. O więcej szczegółów pytaj się Doradcy pod telefonem: kom.: 607 907 097 lub 22 781 79 11 lub: wolomin@domoton.pl Jeśli chcesz kupić produkty z montażem dojedziemy, pomierzymy, doradzimy, sporządzimy ofertę i w razie jej akceptacji i ze względu na bezpieczeństwo przyjedziemy do Ciebie ją podpisać lub wyślemy do akceptacji mailem. Po jej akceptacji możesz Kliencie zapłacić elektronicznie a my niezwłocznie uruchomimy zlecenie! Działamy w pełni profesjonalnie i bezpiecznie dla Was. Skorzystaj!!!
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin